Земельний бум в Україні: ціни за гектар різко зросли.
08.07.2025
2084

Журналіст
Шосталь Олександр
08.07.2025
2084

Україна вже четвертий рік має вільний ринок землі. З початку липня 2021 року всі охочі, як фізичні, так і юридичні особи, можуть купувати земельні ділянки. Проте цей крок не суттєво змінив орендні відносини, за винятком деяких випадків, коли орендна плата зросла у зв'язку з кінцем терміну оренди або з придбанням ділянок, які раніше не були в оренді.
Важливим кроком стало впровадження електронних торгів Державним земельним банком через систему Прозоро. Це сприяло укладенню більше угод з оренди через аукціони, що збільшило конкуренцію між інвесторами та зростання доходів від оренди на 20-40%. Попит на землю в певних регіонах збільшився через переміщення аграріїв на захід країни після втрат території.
Експерти прогнозують подальший ріст орендної плати та вартості землі в Україні. Це може призвести до того, що до 2025 року середня ціна гектара сільськогосподарської землі сягне $2200. Реформа ринку землі призвела до підвищення конкуренції та доходів від оренди, а війна в Україні внесла свої корективи у ринкову ситуацію.
Читайте також
- Транспортна система Польщі — як працює та скільки коштує проїзд
- Найдорожчі метали світу — де видобуваються та скільки коштують
- Бюджетні тарифи Vodafone — що можна під'єднати дешевше в липні
- Продаж землі — без цієї перевірки нотаріусом угоди не буде
- Війна не єдина загроза — що гальмуватиме бізнес в Україні
- Лишилось лише три — де в Україні працюють уранові шахти