Запасайтесь: у Києві може різко погіршитися якість води.


В Україні зростає хвилювання стосовно якості води в річках Десна та Сейм. Заступник міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Олена Крамаренко повідомила, що ситуація перебуває під постійним контролем. За даними проб, взятих 4 вересня, у водах цих рік зафіксовано забруднення органічного характеру.
Про це повідомляє Liga.net.
Забруднення може досягти водозабору в Києві
Український гідрометцентр прогнозує, що забруднення може досягти Деснянського водозабору Києва близько 10-12 вересня. Експерти відзначають незначне перевищення нормативу за показником хімічного споживання кисню, а також підвищений вміст заліза та марганцю у водозаборах Києва та Броварів. Однак, показники біогенного та хімічного забруднення залишаються в межах норми, і ризиків для здійснення водозабору наразі немає.
Київська міська державна адміністрація запевняє, що ситуація з якістю води в столиці контролюється. Профільні служби постійно моніторять стан питної води на території Києва та акваторії річок Десна та Дніпро.
У разі погіршення якості води ПрАТ "АК "Київводоканал" готове негайно відкоригувати технологічні процеси та застосувати додаткові реагенти для знезараження води, щоб забезпечити відповідність показників якості питної води вимогам Державних санітарних норм та правил.
Застосовуються заходи для запобігання погіршенню якості води
На засіданні Постійної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій обговорили алгоритми дій щодо запобігання погіршенню якості води. Міські служби розробляють комплекс заходів, що дозволить забезпечити споживачів Києва питною водою у разі погіршення ситуації.
Окремі організації та установи також можуть розробляти власні плани реагування на можливі сценарії розвитку подій, включаючи створення запасів води. Крім того, киянам варто подбати про наявність певного запасу води у своїх будинках.
Крім того, у Києві введено карантин через небезпечну рослину.
Читайте також
- ТЦК різко посилили заходи безпеки: що зміниться для українців
- Британія готова фінансувати українські дрони-перехоплювачі вже цього місяця, - Зеленський
- Чому росіяни стали частіше бити "Калібрами": пояснення ВМСУ
- Діти від 13 до 17 років: як росіяни використовують підлітків для диверсій
- Насильницькі зникнення: хто стає жертвами окупантів у Криму
- Росіяни провалили "дедлайн" по Торському: ЗСУ зірвали плани окупантів