Від штрафу до в’язниці — яка відповідальність за напад собаки.


Напад домашньої тварини на сторонніх осіб і завдання шкоди їх здоров’ю чи майну карається штрафом для власників собак. Закон передбачає настання кількох видів відповідальності залежно від індивідуальних обставин справи.
Сайт Новини.LIVE розповідає, що загрожує господарям собак за напад.
Штрафи і в’язниця
Згідно зі статтею 154 Кодексу про адміністративні правопорушення, заборонено утримувати домашніх тварин у неналежних місцях, вигулювати без повідця і намордника (представників небезпечних порід), не прибирати екскременти під час перебування на вулиці тощо.
Якщо вказані дії господаря собаки призвели до заподіяння шкоди здоров’ю сторонньої людини чи її майну, то передбачено штраф від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 1 700 до 3 400 грн). Посадовці заплатять більше — від 3 400 до 5 100 грн. Плюс тварину конфіскують.
Також передбачена кримінальна відповідальність. Необережне тяжке або середньої тяжкості тілесне ушкодження, нанесене потерпілому внаслідок бездіяльності власника собаки, тягне за статтею 128 Кримінального кодексу:
- громадські роботи на строк від 150 до 240 годин;
- або виплавні роботи на строк до 2 років;
- або обмеження волі до 2 років;
- або позбавлення волі терміном до 2 років.
Компенсація за моральну шкоду
Не варто забувати про фінансову компенсацію. Потерпілий може вимагати повного відшкодування у разі пошкодження особистого майна. Плюс статті 1166-1167 Цивільного кодексу передбачають право на компенсацію матеріальної шкоди, зокрема коштів, витрачених на лікування після укусу собаки.
Окремо допускається відшкодування моральної шкоди, завданої калiцтвом, іншим ушкодженням здоров’я або смертю людини. Сума визначається в судовому порядку і залежить від характеру правопорушення, глибини фізичних/душевних страждань, погіршення здібностей потерпілого тощо (стаття 1168 ЦКУ).
Що ще варто знати українцям
Нагадаємо, деякі породи собак внесені в перелік небезпечних. Цих тварин потрібно вигулювати на повідцю та в наморднику, інакше загрожують штрафи. Власників домашніх тварин можуть покарати на суму від 170 до 340 грн, для посадовців штраф більший.
Також ми писали, що в Україні розробили правила перевезення тварин в автобусах. Якщо вага не перевищує 10 кг, тварину потрібно помістити в контейнер або сумку з абсорбуючим дном. Собак середнього та великого розміру (10-45 кг) можна перевозити в наморднику.
Українські закони визначають види відповідальності за напади домашніх тварин, включаючи штрафи, в’язницю та компенсацію за завдану шкоду. Власники собак повинні дотримуватися правил утримання та виховання тварин, щоб уникнути правових наслідків. Знання цих правил допоможе убезпечити як себе, так і інших від можливих негативних ситуацій через агресивну поведінку собак. Також важливо дотримуватися правил перевезення тварин у громадському транспорті, щоб забезпечити безпеку і комфорт для всіх пасажирів.
Читайте також
- Правила проїзду в транспорті — де пенсіонери не мають пільг
- Купівля квартири — чи можна укласти угоду без згоди чоловіка
- Українцям виплатять допомогу у двох регіонах — деталі
- Викладач у приватній школі — що говорить закон про відстрочку
- Багатоквартирний будинок — що належить всім мешканцям
- Допомога для осіб з інвалідністю — як отримати від UHF