В Україні запроваджують моніторинг змісту оголошень про роботу.


Контроль за змістом оголошень про вакансії
З 8 травня 2025 року Держпродспоживслужба розпочинає новий напрям роботи - контроль за змістом оголошень про вакансії. Зміни вступають в силу завдяки Закону України, який надає Держпродспоживслужбі можливість відслідковувати дотримання законодавства про рекламу у сфері працевлаштування.
Під моніторинг потрапляють всі оголошення від роботодавців та рекрутингових агентств. Основна увага приділяється виявленню дискримінаційних формулювань та ознак маніпуляцій, які можуть порушувати законодавство.
"Роботодавцям варто вже зараз переглянути свої оголошення та привести їх у відповідність до вимог законодавства. Це не лише дозволить уникнути штрафів, а й допоможе зберегти довіру кандидатів. Якщо ви помітили дискримінаційні або оманливі вакансії - зафіксуйте порушення та зверніться до територіальних управлінь Держпродспоживслужби. На ринку праці мають діяти прозорі й рівні правила для всіх" - наголосив заступник Голови Держпродспоживслужби Андрій Крейтор.
Контроль за рекламою - це не лише про дотримання закону, а передусім про захист права кожного громадянина на рівний доступ до праці. Такий підхід відповідає європейським стандартам: протидія дискримінації, прозорість та чесна конкуренція - основа сучасного ринку праці.
Аналіз
Введення контролю за змістом оголошень про вакансії є важливим кроком у стримуванні дискримінації та маніпуляцій на ринку праці. Це сприятиме створенню прозорих та рівних умов для всіх працівників, що є важливим аспектом розвитку сучасного суспільства.
Читайте також
- Світове виробництво рису б'є рекорди: ціни на багаторічному мінімумі
- Сі Цзіньпін відвідує Росію з місією послабити позиції США на світовій арені - ЗМІ
- Дефіцит бюджету Росії зростає через падіння нафтових доходів
- Гібридні загрози: Україна розпочинає стратегічну кіберспівпрацю з країнами Скандинавії
- "Тіньовий флот" Росії: ЄС націлився на дубайський підрозділ Лукойлу
- Китай нарощує золотовалютні резерви шостий місяць поспіль