США депортували сотні венесуельців, попри заборону суду.


Більше 200 осіб, які вважаються членами венесуельського угруповання Tren de Aragua, були депортовані зі Сполучених Штатів до в'язниці в Сальвадорі. Президент Сальвадору повідомив, що до країни також прибули 23 представники міжнародного угруповання MS-13. Проте жодних доказів, що ці особи причетні до злочинної діяльності, не було представлено.
Раніше суд заборонив депортацію осіб, яких адміністрація Дональда Трампа визнала учасниками "ворожої агресії" проти США. Але в цьому випадку літаки з депортованими людьми вилетіли, не дотримуючись рішення суду.
Прес-секретар Білого дому заявила, що депортація сталася до набуття чинності заборони і є законною.
Депортація відбулася на підставі закону про ворожих іноземців, який був прийнятий більше 200 років тому та востаннє застосовувався під час Другої світової війни. Венесуела різко розкритиковує такі дії США.
Організації з прав людини звинуватили адміністрацію Трампа у використанні старого закону для обходу правових процедур.
Депортованих перевели до найбільшої в'язниці в Сальвадорі, Центру утримання терористів, яка може вміщати до 40 тис. осіб. Раніше це місце в'язниці було звинувачено у нелюдських умовах утримання.
Адміністрація Трампа активно протидіє нелегальній міграції. Кількість таких арештів зростає щодня.
Міністерство внутрішньої безпеки США зупинило кілька програм, що дозволяли іммігрантам тимчасово проживати в країні. Порушена ініціатива, яка надавала в'їзд для українців.
Новий план Єврокомісії передбачає посилення тиску на мігрантів, які не співпрацюють з владою або надають неправдиву інформацію. Їм загрожує скорочення соціальної допомоги.
Читайте також
- Київщину перед похолоданням накриє тепло до +19: коли чекати
- Виплати по інвалідності: що змінилося для українців та кого можуть позбавити грошей
- Донька Фаріон розповіла, скільки заробляє на місяць
- Сніг та заморозки. Україну найближчим часом накриє негода
- Forbes підрахував кількість бомбардувальників Ту-22М, які залишились у Росії
- «Сталевий фронт» запустив виробництво захисту на канадські Roshel