Подарувати квартиру — скільки податків "з’їсть" угода у 2025.


Передача квартири як подарунок це коли жодне свято немає, а ти отримуєш нерухомість. Такий трюк досить популярний в Україні, але треба мати на увазі, що навіть безкоштовна угода має свої податкові підводні камені. Залежно від того, наскільки ви близькі родичі та чи є ви резидентами, у 2025 році може стати коштувати вам податкових грішок.
Дарування квартири між близькими родичами в 2025 році звільнене від багатьох податків, якщо ви обидва резиденти України, - зауважує адвокатка Наталія Чацкіс.
Близькі родичі тут включають батьків, дітей, чоловіка або дружину, братів, сестер, дідів, бабусь та онуків. Ці особи звільнені від податків на доходи, військового збору та внесків до Пенсійного фонду. Вам доведеться платити тільки нотаріусу за послуги.
Держмито при даруванні
Згідно з розпорядженням уряду, при угоді дарування між родичами ви не платите держмито, тому що це угода безоплатна. Через це ви рятуєте 1% витрат. Треба пам'ятати, що приватні нотаріуси не мають права вимагати держмита, і будь-які додаткові платежі — це оплата за їхні послуги, а не офіційний податок.
Дарування нерезидентам
Якщо одна сторона угоди не є резидентом України, виникає багато питань. Податкова служба може вимагати 23% податків. Щоб уникнути таких проблем, краще розглянути можливість купівлі-продажу та бути готовим до можливих податкових вимог протягом трьох років.
Купівля через дарування
Дарування — це для тих, хто хоче заощадити на податках та уникнути оцінки вартості майна, яка потрібна при купівлі-продажу. Так що, якщо у вас є близький родич, він резидент, і ви не хочете заморочуватися з оцінкою вартості, то передача квартири як подарунок може бути крутим варіантом для вас.
Українські закони дозволяють передачу квартир як подарунок, але при цьому слід пам'ятати про податкові наслідки. Для резидентів країни, передача майна близьким родичам може бути вигідною та звільненою від багатьох податків. Однак, якщо одна із сторін не є резидентом або передача майна не є зовсім безкоштовною, можуть виникнути складнощі з податками. Тому варто уважно вивчити всі аспекти такої угоди перед її укладенням.
Читайте також
- Вперше в історії Польщі — яка знахідка зробить країну заможнішою
- Перевалка сталі відновилася в порту на Одещині — що це дасть
- Нове слово в енергетиці — де знайшли природне родовище водню
- Українці вигідно здають чормет у липні — яка ціна за 1 кг брухту
- АЗС оновили ціни на пальне — до чого готуватися водіям в Україні
- Літій з моря — як може витіснити шахти та змінити геополітику