Новий етап євроінтеграції: скринінг цифрової трансформації між Україною та Єврокомісією.


У Брюсселі відбувається зустріч між представниками України і Європейською Комісією у рамках офіційного скринінгу відповідності українського законодавства праву ЄС в розділі "Цифрова трансформація та медіа".
Такі зустрічі є необхідною частиною переговорного процесу щодо приєднання країни до Європейського Союзу, повідомляє Урядовий портал.
За словами головного переговірника, віцепремʼєра-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції – міністра юстиції України Ольги Стефанішиної, Україна бере участь у різних програмах ЄС, таких як "Цифрова Європа", "Механізм "Сполучення Європи", "Креативна Європа". Країна також стала спостерігачем в європейських експертних групах, підписала Угоду з Європейським агентством з кібербезпеки (ENISA), а український регулятор бере участь у роботі BEREC.
Україна має плани розширити та прискорити інтеграцію для приєднання до політики "Роумінг як вдома", взаємного визнання довірчих послуг та електронної ідентифікації, інтеграції України до DESI (Індекс цифрової економіки та суспільства), доступу до Кібер Резерву ЄС та досягнення стратегічної мети щодо напівпровідників в межах програми "Цифрова Європа". Крім того, Україна прагне бути спостерігачем у різних експертних групах ЄС.
Прогрес за напрямками
Двосторонні зустрічі Україна-ЄС за розділом "Цифрова трансформація та медіа" триватимуть до 1 квітня. Під час цих зустрічей українські фахівці представлятимуть прогрес у відповідності законодавства праву ЄС та наступні кроки з таких напрямків:
- Електронні Комунікації;
- Цифрові послуги;
- Дані;
- Довіра до цифрових технологій та кібербезпека;
- Медіа;
- Штучний інтелект та інші.
Законодавство ЄС в рамках даного розділу включає правила щодо електронних комунікацій, послуг інформаційного середовища, таких як електронна комерція та послуги з умовним доступом, а також аудіовізуальні послуги. У сфері електронних комунікацій acquis ЄС спрямований на усунення перешкод для ефективного функціонування внутрішнього ринку телекомунікаційних послуг і мереж, підтримку конкуренції та захист інтересів споживачів у цьому секторі, зокрема загальної доступності сучасних послуг.
Читайте також
- Росія перейшла у гостру фазу інформоперації проти України – зовнішня розвідка
- Келлог розповів, як Трамп хоче досягти повного припинення вогню в Україні
- Politico: Трамп визначився з майбутнім Маска у Білому домі
- Зеленський: Тиск Трампа на Росію призведе до припинення вогню
- Зеленський: удар по Кривому Рогу — це тероризм, Україні потрібно більше систем ППО
- Історія «Моршинської» триває: АРМА шукає нового управителя