Нафтові ціни демонструють найбільше місячне падіння з 2021 року.
сьогодні, 10:50
372

Журналіст
Шосталь Олександр
сьогодні, 10:50
372

Ціни на нафту продовжують падати і досягають найбільшого місячного спаду за останні три з половиною роки. Глобальна торговельна війна погіршує перспективи попиту на паливо, а занепокоєння щодо зростання пропозиції також тисне на ринок, повідомляє Reuters.
Ціни на нафту марки Brent знизилися на 77 центів (1,2%) до $63,48 за барель. Ціна на американську нафту West Texas Intermediate (WTI) скоротилася на 74 центи (також 1,2%) до $59,68.
Протягом цього місяця ціни на Brent і WTI спадали на близько 15% і 16% відповідно, що є найбільшим відсотковим зниженням з листопада 2021 року.
Обидва бенчмарка різко впали після оголошення президентом США Дональдом Трампом 2 квітня введення тарифів на увесь імпорт до США. Потім вони впали ще нижче до чотирирічних мінімумів, коли Китай відповів власними митами, почавши торговельну війну між двома найбільшими споживачами нафти у світі.
Дані, опубліковані в середу, показали, що економіка США звузилася в першому кварталі через імпорт товарів, які підприємства купували, щоб уникнути вищих витрат.
За опитуванням Reuters, тарифи Трампа зробили ймовірним вступ світової економіки в рецесію цього року.
Згідно з опитуванням, яке було опубліковано у середу, фабрична активність Китаю зменшилася найшвидшими темпами за 16 місяців у квітні.
Споживча довіра в США, у той же час, впала до найнижчого рівня за майже п'ять років у квітні через зростаючу тривогу щодо тарифів.
Ціни на нафту також страждають через занепокоєння щодо зростання пропозиції від OPEC+. За даними Reuters, кілька членів OPEC+ пропонують подвоїти видобуток нафти в червні. Група зустрінеться 5 травня, щоб обговорити плани щодо видобутку.
"Є реальна можливість того, що OPEC+ продовжить виводити додаткову нафту на ринок, на фоні дипломатичних зусиль в Україні і Ірані, якщо вони виявляться успішними. Це означатиме більше міжнародної нафти в умовах, коли торговельна війна знищує будь-яку надію на зростання попиту", - зауважили аналітики PVM.
За даними Американського інституту нафти, запаси сирої нафти в США минулого тижня збільшилися на 3,8 мільйона барелів.
Читайте також
- Таємна дипломатія КНР: Пекін скасовує мита на деякі товари зі США
- "Єдину радість забрали": McDonald's позбавив українців улюбленого бургера - соцмережі вибухнули хвилею гніву
- Китай і країни Перської затоки: перспективи економічної співпраці
- Трамп зняв з паузи допомогу для України після підписання угоди, - Kyiv Post
- Goldman Sachs попереджає про неминуче знецінення долара США
- Європейський інвестиційний банк фіналізує угоду з "Укргідроенерго"