Депортація дітей: в Україні введуть кримінальну відповідальність.


Верховна Рада України ухвалила закон, який передбачає внесення змін до Кримінального кодексу України. Зміни стосуються встановлення відповідальності за незаконне переміщення, депортацію, невиправдану затримку репатріації дитини, вербування та використання дитини військовими цілями іноземними державами.
Про це повідомила пресслужба Верховної Ради.
Автори законопроекту стверджують, що його прийняття необхідне для забезпечення кримінальної відповідальності за незаконне переміщення, депортацію, невиправдану затримку репатріації дитини, а також використання дитини військовими цілями представниками іноземних держав.
Дії іноземних агентів, що згадуються, запропоновано класифікувати як воєнні злочини.
"Прийняття цього законопроекту дозволить запобігти юридичній та фактичній безкарності за вчинення зазначених злочинів щодо українських дітей, які перебувають під захистом міжнародного гуманітарного права", - зазначили у Верховній Раді.
Це питання особливо важливе в умовах міжнародного збройного конфлікту з Російською Федерацією та потребує негайного вирішення.
"У Звіті Міжнародної незалежної комісії ООН з розслідування ситуації в Україні міститься висновок експертів про те, що "у більшості ситуацій переміщення дітей, які розглядала Комісія, російські органи влади не намагалися сприяти возз'єднанню сімей [...]. Комісія встановила, що в цих ситуаціях російська влада порушила своє зобов'язання згідно з міжнародним гуманітарним правом усіма можливими способами сприяти возз'єднанню сімей, роз'єднаних унаслідок збройного конфлікту, що може бути кваліфіковано як воєнний злочин у вигляді невиправданої затримки репатріації цивільних осіб"", - пояснили у Верховній Раді.
Масштабність і систематичність зазначених незаконних дій стосовно українських дітей свідчать про значну кількість осіб, залучених до цих вчинків.
За даними платформи "Діти війни", 19 546 українських дітей були ідентифіковані як депортовані або примусово вивезені російськими агентами. За даними "Bring Kids Back UA", вже вдалося повернути 1 293 дитини, які були депортовані, примусово переселені або перебували на тимчасово окупованих територіях.
Аналіз:
Прийняття даного закону є доцільним з метою запобігання безкарності за незаконні дії стосовно українських дітей, які перебувають під захистом міжнародного гуманітарного права. Зазначений законопроєкт викликаний потребою негайного вирішення надзвичайно важливого питання в умовах міжнародного збройного конфлікту з Російською Федерацією. За даними джерел, кількість українських дітей, які стали жертвами незаконного переміщення, депортації та вербування військовими цілями іноземних агентів, є значною. Продовженням цієї роботи є практичні кроки з метою повернення і захисту дітей, які стали жертвами цих незаконних дій.
Читайте також
- Росіяни обстріляли енергетику Сумщини — виникли відключення
- Під Харковом бійці взяли в полон російського вояку — відео допиту
- Президент Чехії закликав партнерів до прямих перемовин з Росією
- Виплати військовим планують нараховувати по-новому — що зміниться
- Зеленський зустрівся з президентом Італії — про що говорили
- Знищення Кримського мосту — РФ не має альтернативи для логістики