Ціна золота б'є рекорди: чи варто українцям інвестувати в дорогоцінний метал.
24.04.2025
1923

Журналіст
Шосталь Олександр
24.04.2025
1923

Українські громадяни можуть купувати золото в банках, але це є довготерміновим інвестуванням, а не швидким зароблянням, особливо в контексті світового рекордного зростання ціни на золото. Про це повідомив директор департаменту фінансових ринків та інвестиційної діяльності Глобус Банку, Тарас Лєсовий, у коментарі для РБК-Україна.
"Купівля золота (монет або зливків) - це стратегія на довгу дистанцію, а не швидкий заробіток. Якщо власник зливка вирішить продати його оперативно, він може втратити 10-15% від його вартості. Інвестування в золото - це гра в довгу гру, швидкі рішення, прийняті за емоціями, можуть обернутися дорого", - зазначив Лєсовий.
За початку 2025 року вартість золота зросла на третину. Проте, банкір вважає малоймовірним повернення золота як основного вимірювача вартості грошей.
"Золотий стандарт" був покинутий світом ще в 70-х роках після того, як США відмовилися прив'язувати долар до золота. Це стало найважливішою подією для світової фінансової системи", - пояснив він.
Золото, так само як і деякі інші валюти, які мають статус резервних валют, приваблюють потужних інвесторів, що мають за мету збереження свого капіталу.
"Важливо пам'ятати, що український валютний ринок перебуває в надзвичайних умовах, таких як війна, і Національний банк залишається основним гравцем на ринку. Тому курси долара і євро в Україні більше залежатимуть від стратегії регулятора та монетарної політики. Вартість євро також залежатиме від світових курсів долара і співвідношення попиту та пропозиції", - зазначив Лєсовий.
За його словами, інтерес українців до золота є помірним, незважаючи на зростання його вартості в світі. Просто не всі банки мають достатні запаси золота, і це впливає на різницю між ціною купівлі та продажу золота. Зливки вагою 50-100 грамів є найбільш популярними серед покупців і становлять понад 70% загального обсягу продажів.
На кінець року клієнти активніше вкладаються у валюту в намаганні захистити свої кошти від інфляції. "Інвестиційний попит - це нескінченний ресурс, і коли одна галузь тимчасово переважає, інші можуть зазнати втрат", - додав банкір.
Читайте також
- Британія та ЄС укладуть військову угоду: що буде з НАТО
- Nvidia модифікує чип H20 для Китаю, щоб обійти експортні обмеження США
- Німеччина висунула жорсткий ультиматум Путіну: часу – до кінця доби
- Китай посилює морський потенціал: новий десантний корабель проходить випробування
- Оренда землі під час воєнного стану: як працює спрощений порядок
- Допомога Сирії: судно з українською пшеницею прибуло до Туреччини